flex 2.5.36 - en to pl translation catalogue (165 entries)

en: Allocation of buffer to print string failed
pl: Przydzielenie bufora do wypisania łańcucha nie powiodło się

en: Allocation of buffer for line directive failed
pl: Przydzielenie bufora dla dyrektywy linii nie powiodło się

en: Allocation of buffer for m4 def failed
pl: Przydzielenie bufora dla polecenia m4 def powiodło się

en: Allocation of buffer for m4 undef failed
pl: Przydzielenie bufora dla polecenia m4 undef powiodło się

en: State #%d is non-accepting -
pl: Stan #%d jest nieakceptujący -

en: dangerous trailing context
pl: niebezpieczny kontekst końcowy

en:  associated rule line numbers:
pl:  numery linii powiązanych reguł:

en:  out-transitions:
pl:  przejścia-wyjściowe:

en: 
     jam-transitions: EOF
pl: 
     przejścia-zapętlające: EOF

en: consistency check failed in epsclosure()
pl: kontrola spójności nie powiodła się w epsclosure()

en: 
    
    DFA Dump:
pl: 
    
    Zrzut DFA:

en: could not create unique end-of-buffer state
pl: nie można utworzyć unikalnego stanu końca bufora

en: state # %d:
pl: stan # %d:

en: Could not write yynxt_tbl[][]
pl: Nie można zapisać yynxt_tbl[][]

en: bad transition character detected in sympartition()
pl: wykryto błędny znak przejścia w sympartition()

en: 
    
    Equivalence Classes:
pl: 
    
    Klasy równoważności:

en: state # %d accepts: [%d]
pl: stan # %d akceptuje: [%d]

en: state # %d accepts:
pl: stan # %d akceptuje:

en: Could not write yyacclist_tbl
pl: Nie można zapisać yyacclist_tbl

en: Could not write yyacc_tbl
pl: Nie można zapisać yyacc_tbl

en: Could not write ecstbl
pl: Nie można zapisać ecstbl

en: 
    
    Meta-Equivalence Classes:
pl: 
    
    Klasy meta-równoważności:

en: Could not write yymeta_tbl
pl: Nie można zapisać yymeta_tbl

en: Could not write yybase_tbl
pl: Nie można zapisać yybase_tbl

en: Could not write yydef_tbl
pl: Nie można zapisać yydef_tbl

en: Could not write yynxt_tbl
pl: Nie można zapisać yynxt_tbl

en: Could not write yychk_tbl
pl: Nie można zapisać yychk_tbl

en: Could not write ftbl
pl: Nie można zapisać ftbl

en: Could not write ssltbl
pl: Nie można zapisać ssltbl

en: Could not write eoltbl
pl: Nie można zapisać eoltbl

en: Could not write yynultrans_tbl
pl: Nie można zapisać yynultrans_tbl

en: rule cannot be matched
pl: nie można dopasować reguły

en: -s option given but default rule can be matched
pl: podano opcję -s, ale domyślna reguła może być dopasowana

en: Can't use -+ with -l option
pl: Nie można użyć -+ z opcją -l

en: Can't use -f or -F with -l option
pl: Nie można użyć -f ani -F z opcją -l

en: Can't use --reentrant or --bison-bridge with -l option
pl: Nie można użyć --reentrant ani --bison-bridge z opcją -l

en: -Cf/-CF and -Cm don't make sense together
pl: -Cf/-CF i -Cm razem nie mają sensu

en: -Cf/-CF and -I are incompatible
pl: -Cf/-CF i -I są niekompatybilne

en: -Cf/-CF are incompatible with lex-compatibility mode
pl: -Cf/-CF są niekompatybilne z trybem kompatybilności z leksem

en: -Cf and -CF are mutually exclusive
pl: -Cf i -CF wykluczają się wzajemnie

en: Can't use -+ with -CF option
pl: Nie można użyć -+ z opcją -CF

en: %array incompatible with -+ option
pl: %array jest niekompatybilne z opcją -+

en: Options -+ and --reentrant are mutually exclusive.
pl: Opcje -+ i --reentrant wykluczają się wzajemnie.

en: bison bridge not supported for the C++ scanner.
pl: pomost dla bisona nie jest obsługiwany dla skanera C++.

en: could not create %s
pl: nie można utworzyć %s

en: could not write tables header
pl: nie można zapisać nagłówka tablic

en: can't open skeleton file %s
pl: nie można otworzyć pliku szablonu %s

en: allocation of macro definition failed
pl: przydzielenie pamięci dla definicji makra nie powiodło się

en: input error reading skeleton file %s
pl: błąd wejścia podczas odczytu pliku szablonu %s

en: error closing skeleton file %s
pl: błąd podczas zamykania pliku szablonu %s

en: error creating header file %s
pl: błąd podczas tworzenia pliku nagłówkowego %s

en: error writing output file %s
pl: błąd podczas zapisu pliku wyjściowego %s

en: error closing output file %s
pl: błąd podczas zamykania pliku wyjściowego %s

en: error deleting output file %s
pl: błąd podczas usuwania pliku wyjściowego %s

en: No backing up.
pl: Bez zapamiętywania.

en: %d backing up (non-accepting) states.
pl: %d zapamiętywanych stanów (nie akceptujących).

en: Compressed tables always back up.
pl: Skompresowane tablice zawsze zapamiętują.

en: error writing backup file %s
pl: błąd podczas zapisu pliku raportu z zapamiętywania %s

en: error closing backup file %s
pl: błąd podczas zamykania pliku raportu z zapamiętywania %s

en: %s version %s usage statistics:
pl: %s w wersji %s - statystyka użycia:

en:   scanner options: -
pl:   opcje skanera: -

en:   %d/%d NFA states
pl:   %d/%d stanów NFA

en:   %d/%d DFA states (%d words)
pl:   %d/%d stanów DFA (%d słów)

en:   %d rules
pl:   %d reguł

en:   No backing up
pl:   Bez zapamiętywania

en:   %d backing-up (non-accepting) states
pl:   %d zapamiętywanych stanów (nie akceptujących)

en:   Compressed tables always back-up
pl:   Skompresowane tablice zawsze zapamiętują

en:   Beginning-of-line patterns used
pl:   Użytych wzorców początek-linii

en:   %d/%d start conditions
pl:   %d/%d warunków początkowych

en:   %d epsilon states, %d double epsilon states
pl:   %d stanów epsilonowych, %d stanów podwójnie epsilonowych

en:   no character classes
pl:   bez klas znaków

en:   %d/%d character classes needed %d/%d words of storage, %d reused
pl:   %d/%d klas znaków potrzebuje %d/%d słów pamięci, %d ponownie użytych

en:   %d state/nextstate pairs created
pl:   %d utworzonych par stan/następny-stan

en:   %d/%d unique/duplicate transitions
pl:   %d/%d przejść unikalny/duplikat

en:   %d table entries
pl:   %d elementów tablicy

en:   %d/%d base-def entries created
pl:   %d/%d utworzonych elementów base-def

en:   %d/%d (peak %d) nxt-chk entries created
pl:   %d/%d (maksymalnie %d) utworzonych elementów nxt-chk

en:   %d/%d (peak %d) template nxt-chk entries created
pl:   %d/%d (maksymalnie %d) utworzonych szablonowych elementów nxt-chk

en:   %d empty table entries
pl:   %d pustych elementów tablicy

en:   %d protos created
pl:   %d utworzonych prototypów

en:   %d templates created, %d uses
pl:   %d utworzonych szablonów, %d użyć

en:   %d/%d equivalence classes created
pl:   %d/%d utworzonych klas równoważności

en:   %d/%d meta-equivalence classes created
pl:   %d/%d utworzonych klas meta-równoważności

en:   %d (%d saved) hash collisions, %d DFAs equal
pl:   %d (%d zachowanych) kolizji haszy, %d jednakowych DFA

en:   %d sets of reallocations needed
pl:   %d potrzebnych zbiorów realokacji

en:   %d total table entries needed
pl:   %d potrzebnych ogółem elementów tablicy

en: Internal error. flexopts are malformed.
pl: Błąd wewnętrzny. Źle sformułowane flexopts.

en: Try `%s --help' for more information.
pl: `%s --help' poda więcej informacji.

en: unknown -C option '%c'
pl: nieznana opcja -C '%c'

en: fatal parse error
pl: krytyczny błąd analizy składni

en: could not create backing-up info file %s
pl: nie można utworzyć pliku informacji o zapamiętywaniu %s

en: -l AT&T lex compatibility option entails a large performance penalty
pl: opcja -l zgodności z leksem AT&T powoduje dużą stratę wydajności

en:  and may be the actual source of other reported performance penalties
pl:  i może być przyczyną innych zgłaszanych strat wydajności

en: %%option yylineno entails a performance penalty ONLY on rules that can match newline characters
pl: %%option yylineno powoduje straty wydajności TYLKO dla reguł dopasowujących znak końca linii

en: -I (interactive) entails a minor performance penalty
pl: -I (interaktywny) powoduje małą stratę wydajności

en: yymore() entails a minor performance penalty
pl: yymore() powoduje małą stratę wydajności

en: REJECT entails a large performance penalty
pl: REJECT powoduje dużą stratę wydajności

en: Variable trailing context rules entail a large performance penalty
pl: Reguły ze zmiennym końcowym kontekstem powodują dużą stratę wydajności

en: REJECT cannot be used with -f or -F
pl: REJECT nie może być użyte z -f ani -F

en: %option yylineno cannot be used with REJECT
pl: %option yylineno nie może być użyte z REJECT

en: variable trailing context rules cannot be used with -f or -F
pl: reguły ze zmiennym końcowym kontekstem nie mogą być użyte z -f ani -F

en: %option yyclass only meaningful for C++ scanners
pl: %option yyclass ma znaczenie tylko dla skanerów C++

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILE]...
pl: Składnia: %s [OPCJE] [PLIK]...

en: Generates programs that perform pattern-matching on text.
    
    Table Compression:
      -Ca, --align      trade off larger tables for better memory alignment
      -Ce, --ecs        construct equivalence classes
      -Cf               do not compress tables; use -f representation
      -CF               do not compress tables; use -F representation
      -Cm, --meta-ecs   construct meta-equivalence classes
      -Cr, --read       use read() instead of stdio for scanner input
      -f, --full        generate fast, large scanner. Same as -Cfr
      -F, --fast        use alternate table representation. Same as -CFr
      -Cem              default compression (same as --ecs --meta-ecs)
    
    Debugging:
      -d, --debug             enable debug mode in scanner
      -b, --backup            write backing-up information to %s
      -p, --perf-report       write performance report to stderr
      -s, --nodefault         suppress default rule to ECHO unmatched text
      -T, --trace             %s should run in trace mode
      -w, --nowarn            do not generate warnings
      -v, --verbose           write summary of scanner statistics to stdout
    
    Files:
      -o, --outfile=FILE      specify output filename
      -S, --skel=FILE         specify skeleton file
      -t, --stdout            write scanner on stdout instead of %s
          --yyclass=NAME      name of C++ class
          --header-file=FILE   create a C header file in addition to the scanner
          --tables-file[=FILE] write tables to FILE
    
    Scanner behavior:
      -7, --7bit              generate 7-bit scanner
      -8, --8bit              generate 8-bit scanner
      -B, --batch             generate batch scanner (opposite of -I)
      -i, --case-insensitive  ignore case in patterns
      -l, --lex-compat        maximal compatibility with original lex
      -X, --posix-compat      maximal compatibility with POSIX lex
      -I, --interactive       generate interactive scanner (opposite of -B)
          --yylineno          track line count in yylineno
    
    Generated code:
      -+,  --c++               generate C++ scanner class
      -Dmacro[=defn]           #define macro defn  (default defn is '1')
      -L,  --noline            suppress #line directives in scanner
      -P,  --prefix=STRING     use STRING as prefix instead of "yy"
      -R,  --reentrant         generate a reentrant C scanner
           --bison-bridge      scanner for bison pure parser.
           --bison-locations   include yylloc support.
           --stdinit           initialize yyin/yyout to stdin/stdout
           --noansi-definitions old-style function definitions
           --noansi-prototypes  empty parameter list in prototypes
           --nounistd          do not include <unistd.h>
           --noFUNCTION        do not generate a particular FUNCTION
    
    Miscellaneous:
      -c                      do-nothing POSIX option
      -n                      do-nothing POSIX option
      -?
      -h, --help              produce this help message
      -V, --version           report %s version
pl: Generowanie programów wykonujących na tekście dopasowywanie wzorców.
    
    Komprecja tablic:
      -Ca, --align      użycie większych tablic dla lepszego wyrównania pamięci
      -Ce, --ecs        konstruowanie klas równoważności
      -Cf               nie kompresowanie tablic; użycie reprezentacji -f
      -CF               nie kompresowanie tablic; użycie reprezentacji -F
      -Cm, --meta-ecs   konstruowanie klas meta-równoważności
      -Cr, --read       użycie read() zamiast stdio dla wejścia skanera
      -f, --full        wygenerowanie szybkiego, wielkiego skanera. To samo co -Cfr
      -F, --fast        użycie alternatywnej reprezentacji tablic. To samo co -CFr
      -Cem              domyślne kompresowanie (to samo co --ecs --meta-ecs)
    
    Diagnostyka:
      -d, --debug             włączenie trybu diagnostycznego (debug) w skanerze
      -b, --backup            zapisanie informacji o zapamiętywaniu do %s
      -p, --perf-report       wypisanie raportu o wydajności na stderr
      -s, --nodefault         pominięcie domyślnej reguły ECHO dla niedopasowanego
                                tekstu
      -T, --trace             %s powinien działać w trybie śledzenia
      -w, --nowarn            nie generowanie ostrzeżeń
      -v, --verbose           wypisanie podsumowania statystyk skanera na stdout
    
    Pliki:
      -o, --outfile=PLIK      podanie nazwy pliku wyjściowego
      -S, --skel=PLIK         podanie pliku szablonu
      -t, --stdout            zapis wyjścia skanera na stdout zamiast %s
          --yyclass=NAZWA     nazwa klasy C++
          --header-file=PLIK   utworzenie pliku nagłówkowego C oprócz skanera
          --tables-file[=PLIK] zapisanie tablic do PLIKU
    
    Zachowanie skanera:
      -7, --7bit              wygenerowanie skanera 7-bitowego
      -8, --8bit              wygenerowanie skanera 8-bitowego
      -B, --batch             wygenerowanie skanera wsadowego (przeciwieństwo -I)
      -i, --case-insensitive  ignorowanie wielkości liter we wzorcach
      -l, --lex-compat        maksymalna kompatybilność z oryginalnym leksem
      -X, --posix-compat      maksymalna kompatybilność z leksem POSIX
      -I, --interactive       wygenerowanie skanera interaktywnego (przeciw. -B)
          --yylineno          śledzenie liczby linii w yylineno
    
    Generowany kod:
      -+,  --c++               wygenerowanie klasy skanera w C++
      -Dmakro[=defn]           #define makro defn  (domyślne defn to '1')
      -L,  --noline            pominięcie dyrektyw #line w skanerze
      -P,  --prefix=ŁAŃCUCH    użycie jako prefiksu ŁAŃCUCHA zamiast "yy"
      -R,  --reentrant         wygenerowanie wielobieżnego skanera w C
           --bison-bridge      skaner dla czystego analizatora w bisonie
           --bison-locations   dodanie obsługi yylloc
           --stdinit           zainicjowanie yyin/yyout na stdin/stdout
           --noansi-definitions definicje funkcji w starym stylu
           --noansi-prototypes  puste listy parametrów w prototypach
           --nounistd          nie dołączanie <unistd.h>
           --noFUNKCJA         nie generowanie podanej FUNKCJI
    
    Różne:
      -c                      nic nie robiąca opcja POSIX
      -n                      nic nie robiąca opcja POSIX
      -?
      -h, --help              wyświetlenie tego pomocnego opisu
      -V, --version           podanie wersji programu %s

en: allocation of sko_stack failed
pl: przydzielenie sko_stack nie powiodło się

en: name "%s" ridiculously long
pl: nazwa "%s" jest śmiesznie długa

en: memory allocation failed in allocate_array()
pl: nie udało się przydzielić pamięci w allocate_array()

en: bad character '%s' detected in check_char()
pl: błędny znak '%s' usunięty w check_char()

en: scanner requires -8 flag to use the character %s
pl: skaner wymaga flagi -8 aby użyć znaku %s

en: dynamic memory failure in copy_string()
pl: niepowodzenie dynamicznej pamięci w copy_string()

en: %s: fatal internal error, %s
pl: %s: krytyczny błąd wewnętrzny: %s

en: attempt to increase array size failed
pl: próba zwiększenia rozmiaru tablicy nie powiodła się

en: bad line in skeleton file
pl: błędna linia w pliku szablonu

en: memory allocation failed in yy_flex_xmalloc()
pl: nie udało się przydzielić pamięci w yy_flex_xmalloc()

en: 
    
    ********** beginning dump of nfa with start state %d
pl: 
    
    ********** początek zrzutu NFA ze stanem początkowym %d

en: state # %4d
pl: stan # %4d

en: ********** end of dump
pl: ********** koniec zrzutu

en: empty machine in dupmachine()
pl: pusty automat w dupmachine()

en: Variable trailing context rule at line %d
pl: Reguła ze zmiennym końcowym kontekstem w linii %d

en: bad state type in mark_beginning_as_normal()
pl: błędny typ stanu w mark_beginning_as_normal()

en: input rules are too complicated (>= %d NFA states)
pl: reguły wejściowe są zbyt skomplikowane (>= %d stanów NFA)

en: found too many transitions in mkxtion()
pl: znaleziono zbyt dużo przejść w mkxtion()

en: too many rules (> %d)!
pl: zbyt dużo reguł (> %d)!

en: unknown error processing section 1
pl: nieznany błąd podczas przetwarzania sekcji 1

en: bad start condition list
pl: błędna lista warunków początkowych

en: unrecognized rule
pl: nierozpoznana reguła

en: trailing context used twice
pl: końcowy kontekst użyty dwukrotnie

en: bad iteration values
pl: błędne wartości iteracji

en: iteration value must be positive
pl: wartość iteracji musi być dodatnia

en: the character range [%c-%c] is ambiguous in a case-insensitive scanner
pl: przedział znaków [%c-%c] jest niejednoznaczny w skanerze ignorującym wielkość liter

en: negative range in character class
pl: ujemny przedział w klasie znaków

en: [:^lower:] is ambiguous in case insensitive scanner
pl: [:^lower:] jest niejednoznaczne w przypadku skanera ignorującego wielkość liter

en: [:^upper:] ambiguous in case insensitive scanner
pl: [:^upper:] jest niejednoznaczne w przypadku skanera ignorującego wielkość liter

en: Input line too long
pl: Linia wejściowa zbyt długa

en: malformed '%top' directive
pl: źle sformułowana dyrektywa '%top'

en: unrecognized '%' directive
pl: nierozpoznana dyrektywa '%'

en: Definition name too long
pl: Nazwa definizji zbyt długa

en: Unmatched '{'
pl: Niesparowany '{'

en: Definition value for {%s} too long
pl: Definicja wartości dla {%s} zbyt długa

en: incomplete name definition
pl: niekompletna definicja nazwy

en: Option line too long
pl: Linia opcji zbyt długa

en: unrecognized %%option: %s
pl: nierozpoznane %%option: %s

en: bad character class
pl: błędna klasa znaków

en: undefined definition {%s}
pl: niezdefiniowana definicja {%s}

en: bad <start condition>: %s
pl: błędny <warunek początkowy>: %s

en: missing quote
pl: brak cudzysłowu

en: bad character class expression: %s
pl: błędne wyrażenie klasy znaków: %s

en: bad character inside {}'s
pl: błędny znak wewnątrz {}

en: missing }
pl: brak }

en: EOF encountered inside an action
pl: EOF napotkany wewnątrz akcji

en: EOF encountered inside pattern
pl: EOF napotkany wewnątrz wzorca

en: bad character: %s
pl: błędny znak: %s

en: can't open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: Usage: %s [OPTIONS]...
pl: Składnia: %s [OPCJE]...

en: option `%s' doesn't allow an argument
pl: opcja `%s' nie przyjmuje argumentu

en: option `%s' requires an argument
pl: opcja `%s' wymaga argumentu

en: option `%s' is ambiguous
pl: opcja `%s' jest niejednoznaczna

en: Unrecognized option `%s'
pl: Nierozpoznana opcja `%s'

en: Unknown error=(%d)
pl: Nieznany błąd=(%d)

en: symbol table memory allocation failed
pl: nie udało się przydzielić pamięci dla tablicy symboli

en: name defined twice
pl: nazwa zdefiniowana dwukrotnie

en: start condition %s declared twice
pl: warunek początkowy %s zadeklarowany dwukrotnie

en: premature EOF
pl: przedwczesny EOF

en: End Marker
pl: Znacznik końca

en: *Something Weird* - tok: %d val: %d
pl: *Coś dziwnego* - tok: %d val: %d
