cpio 2.3.911 - en to pl translation catalogue (105 entries)

note: REG_ERANGE
en: Memory exhausted
pl: Brak pamięci

en: %s is not a character special file
pl: %s nie jest plikiem specjalnym znakowym

en: cannot open directory %s
pl: nie mogę otworzyć katalogu %s

en: block size cannot be 0
pl: blok nie może mieć wielkości 0

en: GNU mt version %s
pl: GNU mt wersja %s

en: premature end of archive
pl: niespodziewany koniec archiwum

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja `%s' jest niejednoznaczna

en: Success
pl: Sukces

en: parse error in blocksize
pl: zły rozmiar bloku

note: REG_EEND
en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne za duże

en: Usage: %s {-o|--create} [-0acvABLV] [-C bytes] [-H format] [-M message]
           [-O [[user@]host:]archive] [-F [[user@]host:]archive]
           [--file=[[user@]host:]archive] [--format=format] [--message=message]
           [--null] [--reset-access-time] [--verbose] [--dot] [--append]
           [--block-size=blocks] [--dereference] [--io-size=bytes] [--quiet]
           [--force-local] [--help] [--version] < name-list [> archive]
pl: Użycie: %s {-o|--create} [-0acvABLV] [-C bajty] [-H format] [-M komunikat]
           [-O [[użytkownik@]host:]archiwum] [-F [[użytkownik@]host:]archiwum]
           [--file=[[użytkownik@]host:]archiwum] [--format=format]
           [--message=komunikat] [--null] [--reset-access-time] [--verbose]
           [--dot] [--append] [--block-size=bloki] [--dereference]
           [--io-size=bajty] [--quiet] [--force-local] [--help] [--version]
           < lista_nazw [> archiwum]

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: błędna opcja -- %c

en: error closing archive
pl: błąd podczas zamykania archiwum

note: REG_BADRPT
en: Premature end of regular expression
pl: Niespodziewany koniece wyrażenie regularnego

en: standard input is closed
pl: wejście standardowe (stdin) zamknięte

en: %s not dumped: not a regular file
pl: %s nie został zrzucony: nie jest zwykłym plikiem

en: cannot remove current %s
pl: nie mogę usunąć obecnego %s

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `%c%s' nie przewiduje argumentu

en:        %s {-r|--read} {-w|--write} [-cdnv] [-f archive] [-s replacement]
           [--nonmatching] [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=replacement] [pattern...] [< archive]
pl:        %s {-r|--read} {-w|--write} [-cdnv] [-f archiwum] [-s zamiennik]
           [--nonmatching] [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=zamiennik] [wzorzec...] [< archiwum]

en: invalid group
pl: zła grupa

en: cannot read checksum for %s
pl: nie mogę odczytać sumy kontrolnej dla %s

en: block number = %d
pl: numer bloku = %s

en: %s linked to %s
pl: %s dowiązany do %s

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
pl: %s: nieznana opcja `%c%s'

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc, newc, odc, bin, ustar, tar, hpodc, hpbin
pl: nieznany format archiwum `%s'; poprawne formaty to:
    crc, newc, odc, bin, ustar, tar, hpodc, hpbin

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `--%s' nie przewiduje argumentów

note: REG_ECOLLATE
en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaku

en: %d blocks
pl: %d bloków

en: drive type = %d
pl: typ napędu = %d

en: unrecognized flag `%c' for -p; recognized flags are `aemop'
pl: nieznana flaga `%c' dla -p; właściwe flagi to `aemop'

note: Assume -2.
en: ambiguous
pl: niejednoznaczna(y)

en: missing regexp
pl: brakujące wyrażenie regularne

en: 1 block
pl: 1 blok

en: virtual memory exhausted
pl: brak pamięci wirtualnej

en: cannot make directory `%s'
pl: nie moge utworzyć katalogu `%s'

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja `%s' wymaga argumentu

en: Usage: %s [-V] [-f device] [--file=device] [--help] [--version] operation [count]
pl: Użycie: %s [-V] [-f urządzenie] [--file=urządzenie] [--help] [--version] operacja [liczba]

note: REG_NOERROR REG_NOUT
en: No match
pl: Nie znalazłem pasujących

en: residue count = %d
pl: pozostaje  %d

en:        %s {-p|--pass-through} [-0adlmuvLV] [-R [user][:.][group]]
           [--null] [--reset-access-time] [--make-directories] [--link] [--quiet]
           [--preserve-modification-time] [--unconditional] [--verbose] [--dot]
           [--dereference] [--owner=[user][:.][group]] [--no-preserve-owner]
           [--sparse] [--help] [--version] destination-directory < name-list
pl:        %s {-p|--pass-through} [-0adlmuvLV] [-R [użytkownik][:.][grupa]]
           [--null] [--reset-access-time] [--make-directories] [--link] [--quiet]
           [--preserve-modification-time] [--unconditional] [--verbose] [--dot]
           [--dereference] [--owner=[użytkownik][:.][grupa]] [--no-preserve-owner]
           [--sparse] [--help] [--version] katalog_docelowy < lista_nazw

en: drive status = %d
pl: stan napędu = %d

en: invalid header: checksum error
pl: błędny nagłówek: zła suma kontrolna

note: REG_ESUBREG
en: Unmatched [ or [^
pl: Niesparowany [ lub [^

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga argumetu -- %c

en: `%s' exists but is not a directory
pl: `%s' istnieje, ale nie jest katalogiem

en:        %s {-i|--extract} [-bcdfmnrtsuvBSV] [-C bytes] [-E file] [-H format]
           [-M message] [-R [user][:.][group]] [-I [[user@]host:]archive]
           [-F [[user@]host:]archive] [--file=[[user@]host:]archive]
           [--make-directories] [--nonmatching] [--preserve-modification-time]
           [--numeric-uid-gid] [--rename] [--list] [--swap-bytes] [--swap] [--dot]
           [--unconditional] [--verbose] [--block-size=blocks] [--swap-halfwords]
           [--io-size=bytes] [--pattern-file=file] [--format=format]
           [--owner=[user][:.][group]] [--no-preserve-owner] [--message=message]
           [--force-local] [--no-absolute-filenames] [--sparse] [--only-verify-crc]
           [--quiet] [--help] [--version] [pattern...] [< archive]
pl:        %s {-i|--extract} [-bcdfmnrtsuvBSV] [-C bajty] [-E plik] [-H format]
           [-M komunikat] [-R [użytkownik][:.][grupa]]
           [-I [[użytkownik@]host:]archiwum]
           [-F [[użytkownik@]host:]archiwum]
           [--file=[[użytkownik@]host:]archiwum]
           [--make-directories] [--nonmatching] [--preserve-modification-time]
           [--numeric-uid-gid] [--rename] [--list] [--swap-bytes] [--swap] [--dot]
           [--unconditional] [--verbose] [--block-size=bloki] [--swap-halfwords]
           [--io-size=bajty] [--pattern-file=plik] [--format=format]
           [--owner=[użytkownik][:.][grupa]] [--no-preserve-owner]
           [--message=komunikat] [--force-local] [--no-absolute-filenames]
           [--sparse] [--only-verify-crc] [--quiet] [--help] [--version]
           [wzorzec...] [< archiwum]

en: invalid block size
pl: błędna długość bloku

en: no tape device specified
pl: nie podano urządzenia taśmowego

en:        %s {-r|--read} [-cdiknuv] [-f archive] [-s replacement]
           [--nonmatching] [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=replacement] [pattern...] [< archive]
pl:        %s {-r|--read} [-cdiknuv] [-f archiwum] [-s zamiennik]
           [--nonmatching] [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=zamiennik] [wzorzec...] [< archiwum]

en: %s: unknown file type
pl: %s: nieznany typ pliku

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: zła opcja -- %c

en: cannot link %s to %s
pl: nie mogę dowiązać %s do %s

en: cannot get the login group of a numeric UID
pl: nie mogę uzyskać grupy liczbowego UIDu

en: drive status (low) = %d
pl: stan urządzenia (low) = %d

en: warning: archive header has reverse byte-order
pl: uwaga: nagłówek archiwum ma odwrócony porządek bajtów

en: file number = %d
pl: numer pliku = %d

note: REG_BADPAT
en: Invalid collation character
pl: Błędny znak porównania

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
pl: nie mogę zamienić bajtów z %s: nieparzysta liczba bajtów

note: REG_EPAREN
en: Unmatched \{
pl: Niesparowane \{

en: %s: symbolic link too long
pl: %s: za długie dowiązanie symboliczne

note: REG_ESIZE
en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowane ) lub \)

note: REG_ESPACE
en: Invalid preceding regular expression
pl: Błąd w poprzednim wyrażeniu regularnym

en: warning: skipped %ld bytes of junk
pl: uwaga: omijam %ld bajtów śmiecia

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nieznana opcja `--%s'

note: FIXME for pax we must print more info here.
en: rename %s ->
pl: przemianowanie %s ->

en: null regexp
pl: pusty regexp

en: standard output is closed
pl: standardowe wyjście (stdout) jest zamknięte

note: Can't overwrite.  So just skip. Can't overwrite, so just skip.
en: %s already exists; not created
pl: %s istnieje; nie stworzyłem

en: %s: checksum error (0x%x, should be 0x%x)
pl: %s: błędna suma kontrolna (0x%x, powinno być 0x%x)

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
pl: nie mogę zamienić półsłów z %s: nieparzysta liczba półsłów

note: REG_EESCAPE
en: Invalid back reference
pl: Błędne odniesienie wsteczne

en: blank line ignored
pl: pusta linia zignorowana

en: Usage: %s [-cdnv] [-f archive] [-s replacement] [--nonmatching]
           [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=replacement] [pattern...] [< archive]
pl: Usage: %s [-cdnv] [-f archiwum] [-s zamiennik] [--nonmatching]
           [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=zamiennik] [wzorzec...] [< archiwum]

note: REG_EBRACK
en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowany ( lub \(

en: %s: truncating inode number
pl: %s: zeruję numer i-węzła

en: %s: file name too long
pl: %s: za długa nazwa pliku

en: GNU cpio version %s
pl: GNU cpio wersja %s

en: invalid
pl: błędny(a)

en: GNU pax version %s
pl: GNU pax wersja %s

note: REG_EBRACE
en: Invalid content of \{\}
pl: Niewłaściwa zawartość \{\}

note: REG_BADBR
en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: sense key error = %d
pl: błąd klucza = %d

note: REG_ECTYPE
en: Trailing backslash
pl: Kończący ukośnik odwrotny

en: can not omit both user and group
pl: nie mogę pominąć równocześnie użytkownika i grupy

note: REG_NOMATCH
en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: tape operation
pl: operacja na taśmie

en: invalid user
pl: niewłaściwy użytkownik

en: No previous regular expression
pl: Nie podano wyrażenia regularnego

en:        %s {-w|--write} [-cdnv] [-f archive] [-s replacement]
           [--nonmatching] [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=replacement] [pattern...] [< archive]
pl:        %s {-w|--write} [-cdnv] [-f archiwum] [-s zamiennik]
           [--nonmatching] [--directories-only] [--first-pattern] [--verbose]
           [--replace=zamiennik] [wzorzec...] [< archiwum]

en: drive status (high) = %d
pl: stan napędu (high) = %d

en: %s not created: newer or same age version exists
pl: %s nie został stworzony: istnieje nowsza lub współczesna wersja

en: %s while compiling pattern
pl: %s podczas kompilowania wzorca

en: invalid regexp modifier `%c'
pl: błędny modyfikator regexpa `%c'

en: exec/tcp: service not available
pl: exec/tcp: usługa niedostępna

en: cannot execute remote shell
pl: nie mogę uruchomić zdalnej powłoki

en: write error
pl: błąd zapisu

en: read error
pl: błąd odczytu

en: premature end of file
pl: niespodziewany koniec pliku

en: File %s shrunk by %ld bytes, padding with zeros
pl: Plik %s zmniejszony o %ld bajtów, uzupełniam zerami

en: Read error at byte %ld in file %s, padding with zeros
pl: Błąd odczytu na pozycji %ld w pliku %s, uzupełniam zerami

en: cannot seek on output
pl: nie mogę przesunąć wskaźnika na wyjściu

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
pl: Koniec taśmy. Załaduj następną i wciśnij RETURN.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
pl: Koniec taśmy.  Wpisz nazwę urządzenia/pliku kiedy będziesz gotowy.

en: To continue, type device/file name when ready.
pl: Wpisz nazwę urządzenia/pliku kiedy będziesz gotowy.

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
pl: błąd wewnętrzny: deskryptor taśmy zmienił się z %d na %d
