cpio 2.13 - en to pl translation catalogue (308 entries)

en: invalid argument %s for %s
pl: błędny argument %s opcji %s

en: ambiguous argument %s for %s
pl: niejednoznaczny argument %s opcji %s

en: Valid arguments are:
pl: Prawidłowe argumenty to:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
pl: ARGP_HELP_FMT: wartość %s jest mniejsza lub równa %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
pl: %.*s: Parametr ARGP_HELP_FMT wymaga podania wartości

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
pl: %.*s: Nieznany parametr ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
pl: Błędne dane w ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
pl: Argumenty obowiązkowe lub opcjonalne dla długich opcji są również obowiązkowe lub opcjonalne dla odpowiednich krótkich opcji.

en: Usage:
pl: Składnia:

en:   or:
pl:     lub:

en:  [OPTION...]
pl:  [OPCJA...]

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
pl: Polecenie '%s --help' lub '%s --usage' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: Report bugs to %s.
pl: Prosimy zgłaszać błędy na adres %s.

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: give this help list
pl: wyświetlenie tego tekstu pomocy

en: give a short usage message
pl: wyświetlenie krótkiej informacji o składni polecenia

en: NAME
pl: NAZWA

en: set the program name
pl: określenie nazwy programu

en: SECS
pl: SEK

en: hang for SECS seconds (default 3600)
pl: zawieszenie na SEK sekund (domyślnie 3600)

en: print program version
pl: wyświetlenie wersji programu

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Nieznana wersja!?

en: %s: Too many arguments
pl: %s: Za dużo argumentów

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
pl: (BŁĄD PROGRAMU) Opcja powinna zostać rozpoznana!?

en: write error
pl: błąd zapisu

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: option '%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '--%s' requires an argument
pl: %s: opcja '--%s' musi mieć argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja '-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '-W %s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '-W %s' requires an argument
pl: %s: opcja '-W %s' musi mieć argument

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: unable to record current working directory
pl: nie udało się zapisać bieżącego katalogu roboczego

en: failed to return to initial working directory
pl: nie udało się wrócić do początkowego katalogu roboczego

en: Packaged by %s (%s)
pl: Pakietujący: %s (%s)

en: Packaged by %s
pl: Pakietujący: %s

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: 
    Licencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 lub późniejsza <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    To jest oprogramowanie wolnodostępne: można je modyfikować i rozpowszechniać.
    Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
pl: Autor: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
pl: Autorzy: %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i inni.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
pl: 
    Prosimy zgłaszać błędy na adres <%s>.
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres: <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: Report %s bugs to: %s
pl: Błędy pakietującego (%s) prosimy zgłaszać na adres <%s>.

en: %s home page: <%s>
pl: Strona domowa %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
pl: Strona domowa %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
pl: Ogólna pomoc dotycząca oprogramowania GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
pl: %s: Wywołanie %s nie powiodło się

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
pl: %s: Uwaga: Wywołanie %s nie powiodło się

en: %s: Cannot change mode to %s
pl: %s: Nie można zmienić uprawnień na %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
pl: %s: Nie można zmienić właściciela na uid %lu, gid %lu

en: %s: Cannot hard link to %s
pl: %s: Nie można utworzyć dowiązania zwykłego do %s

en: %s: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
pl[0]: %s: Błąd odczytu na bajcie %s podczas odczytu %lu bajtu
pl[1]: %s: Błąd odczytu na bajcie %s podczas odczytu %lu bajtów
pl[2]: %s: Błąd odczytu na bajcie %s podczas odczytu %lu bajtów

en: %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
pl[0]: %s: Uwaga: Błąd odczytu na bajcie %s podczas odczytu %lu bajtu
pl[1]: %s: Uwaga: Błąd odczytu na bajcie %s podczas odczytu %lu bajtów
pl[2]: %s: Uwaga: Błąd odczytu na bajcie %s podczas odczytu %lu bajtów

en: %s: Cannot seek to %s
pl: %s: Nie można wykonać seek na %s

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
pl: %s: Uwaga: Nie można wykonać seek na %s

en: %s: Cannot create symlink to %s
pl: %s: Nie można utworzyć dowiązania do %s

en: %s: Wrote only %lu of %lu byte | %s: Wrote only %lu of %lu bytes
pl[0]: %s: Zapisano tylko %lu z %lu bajtu
pl[1]: %s: Zapisano tylko %lu z %lu bajtów
pl[2]: %s: Zapisano tylko %lu z %lu bajtów

en: Removing leading `%s' from member names
pl: Usunięcie początkowego `%s' z nazw plików

en: Removing leading `%s' from hard link targets
pl: Usunięcie początkowego `%s' z nazw wskazywanych przez dowiązania zwykłe

en: Substituting `.' for empty member name
pl: Podstawienie `.' zamiast pustej nazwy pliku

en: Substituting `.' for empty hard link target
pl: Podstawienie `.' zamiast pustej nazwy wskazywanej przez dowiązanie zwykłe

en: exec/tcp: Service not available
pl: exec/tcp: Usługa niedostępna

en: stdin
pl: standardowe wejście

en: stdout
pl: standardowe wyjście

en: Cannot connect to %s: resolve failed
pl: Nie można połączyć się z %s: nie udało się rozwiązać nazwy

en: Cannot redirect files for remote shell
pl: Nie można przekierować plików dla zdalnej powłoki

en: Cannot execute remote shell
pl: Nie można uruchomić zdalnej powłoki

en: Seek direction out of range
pl: Kierunek przesunięcia spoza zakresu

en: Invalid seek direction
pl: Błędny kierunek przesunięcia

en: Invalid seek offset
pl: Błędna wartość przesunięcia

en: Seek offset out of range
pl: Adres przesunięcia spoza zakresu

en: Invalid byte count
pl: Błędna liczba bajtów

en: Byte count out of range
pl: Liczba bajtów spoza zakresu

en: Premature eof
pl: Przedwczesny EOF

en: Invalid operation code
pl: Błędny kod operacji

en: Operation not supported
pl: Nieobsługiwana operacja

en: Unexpected arguments
pl: Nieoczekiwane argumenty

en: Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process
pl: Operacje na napędzie taśmowym z przyjmowaniem poleceń od zdalnego procesu

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: set debug level
pl: ustawienie poziomu diagnostyki

en: FILE
pl: PLIK

en: set debug output file name
pl: ustawienie nazwy pliku wyjścia diagnostycznego

en: cannot open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: too many arguments
pl: za dużo argumentów

en: Garbage command
pl: Błędne polecenie

en: warning: skipped %ld byte of junk | warning: skipped %ld bytes of junk
pl[0]: uwaga: pominięto %ld bajt śmieci
pl[1]: uwaga: pominięto %ld bajty śmieci
pl[2]: uwaga: pominięto %ld bajtów śmieci

en: rename %s ->
pl: przemianowanie %s ->

en: %s: stored filename length is out of range
pl: %s: długość zapisanej nazwy pliku jest poza zakresem

en: %s: checksum error (0x%x, should be 0x%x)
pl: %s: błędna suma kontrolna (0x%x, powinno być 0x%x)

en: %s not created: newer or same age version exists
pl: %s nie został stworzony: istnieje nowsza lub współczesna wersja

en: cannot remove current %s
pl: nie mogę usunąć obecnego %s

en: cannot link %s to %s
pl: nie mogę dowiązać %s do %s

en: cannot swap halfwords of %s: odd number of halfwords
pl: nie mogę zamienić półsłów z %s: nieparzysta liczba półsłów

en: cannot swap bytes of %s: odd number of bytes
pl: nie mogę zamienić bajtów z %s: nieparzysta liczba bajtów

en: %s: Cannot symlink to %s
pl: %s: Nie można dowiązać do %s

en: %s: unknown file type
pl: %s: nieznany typ pliku

en: Malformed number %.*s
pl: Błędnie podana liczba %.*s

en: Archive value %.*s is out of range
pl: Wartość archiwum %.*s jest spoza zakresu

en: premature end of archive
pl: niespodziewany koniec archiwum

en: warning: archive header has reverse byte-order
pl: uwaga: nagłówek archiwum ma odwrócony porządek bajtów

en: standard input is closed
pl: standardowe wejście (stdin) jest zamknięte

en: %lu block
     | %lu blocks
pl[0]: %lu blok
pl[1]: %lu bloki
pl[2]: %lu bloków

en: cannot read checksum for %s
pl: nie mogę odczytać sumy kontrolnej dla %s

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%s
pl: %s: wartość %s %s spoza dozwolonego zakresu 0..%s

en: %s: truncating %s
pl: %s: ucinam %s

en: inode number
pl: numer i-węzła

en: file mode
pl: uprawnienia pliku

en: number of links
pl: liczba dowiązań

en: modification time
pl: czas modyfikacji

en: file size
pl: rozmiar pliku

en: device major number
pl: główny numer urządzenia

en: device minor number
pl: poboczny numer urządzenia

en: rdev major
pl: główny numer rdev

en: rdev minor
pl: poboczny numer rdev

en: name size
pl: rozmiar nazwy

en: device number
pl: numer urządzenia

en: rdev
pl: numer rdev

en: %s: truncating inode number
pl: %s: zeruję numer i-węzła

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%u
pl: %s: wartość %s %s spoza dozwolonego zakresu 0..%u

en: %s: value %s %s out of allowed range 0..%lu
pl: %s: wartość %s %s spoza dozwolonego zakresu 0..%lu

en: %s: file name too long
pl: %s: za długa nazwa pliku

en: standard output is closed
pl: standardowe wyjście (stdout) jest zamknięte

en: blank line ignored
pl: pusta linia zignorowana

en: %s not dumped: not a regular file
pl: %s nie został zrzucony: nie jest zwykłym plikiem

en: %s: symbolic link too long
pl: %s: za długie dowiązanie symboliczne

en: %s linked to %s
pl: %s dowiązany do %s

en: GNU `cpio' copies files to and from archives
    
    Examples:
      # Copy files named in name-list to the archive
      cpio -o < name-list [> archive]
      # Extract files from the archive
      cpio -i [< archive]
      # Copy files named in name-list to destination-directory
      cpio -p destination-directory < name-list
pl: GNU `cpio' kopiuje pliki do i z archiwów
    
    Przykłady:
      # Skopiowanie plików o nazwach z pliku lista-nazw do archiwum
      cpio -o < lista-nazw [> archiwum]
      # Wydobycie plików z archiwum
      cpio -i [< archiwum]
      # Skopiowanie plików o nazwach z pliku lista-nazw do katalogu-docelowego
      cpio -p katalog-docelowy < lista-nazw

en: %s is meaningless with %s
pl: %s nie ma znaczenia przy %s

en: Main operation mode:
pl: Główny tryb operacji:

en: Create the archive (run in copy-out mode)
pl: Tworzenie archiwum (działanie w trybie copy-out)

en: Extract files from an archive (run in copy-in mode)
pl: Wydobywanie plików z archiwum (działanie w trybie copy-in)

en: Run in copy-pass mode
pl: Działanie w trybie copy-pass

en: Print a table of contents of the input
pl: Wypisanie tabeli z zawartością wejścia

en: Operation modifiers valid in any mode:
pl: Modyfikatory operacji poprawne w każdym trybie:

en: DIR
pl: KATALOG

en: Change to directory DIR
pl: Przejście do KATALOGU

en: Archive file is local, even if its name contains colons
pl: Plik archiwum jest lokalny, nawet jeśli nazwa zawiera dwukropki

en: Use given archive FORMAT
pl: Użycie podanego FORMATU archiwum

en: Set the I/O block size to 5120 bytes
pl: Ustawienie rozmiaru bloku we/wy na 5120 bajtów

en: BLOCK-SIZE
pl: ROZMIAR-BLOKU

en: Set the I/O block size to BLOCK-SIZE * 512 bytes
pl: Ustawienie rozmiaru bloku we/wy na ROZMIAR_BLOKU * 512 bajtów

en: Use the old portable (ASCII) archive format
pl: Użycie starego przenośnego (ASCII) formatu archiwum

en: Print a "." for each file processed
pl: Wypisanie "." dla każdego przetworzonego pliku

en: Set the I/O block size to the given NUMBER of bytes
pl: Ustawienie rozmiaru bloku we/wy na podaną LICZBĘ bajtów

en: Do not print the number of blocks copied
pl: Nie wypisywanie liczby skopiowanych bloków

en: Verbosely list the files processed
pl: Szczegółowe podawanie przetworzonych plików

en: Enable debugging info
pl: Włączenie informacji diagnostycznych

en: FLAG
pl: FLAGA

en: Control warning display. Currently FLAG is one of 'none', 'truncate', 'all'. Multiple options accumulate.
pl: Sterowanie wyświetlaniem ostrzeżeń. Aktualnie FLAGA to jedno z 'none', 'truncate', 'all'. Opcje podane razem łączą się.

en: [USER][:.][GROUP]
pl: [UŻYTKOWNIK][:.][GRUPA]

en: Set the ownership of all files created to the specified USER and/or GROUP
pl: Ustawienie właściciela wszystkich tworzonych plików na określonego UŻYTKOWNIKA i/lub GRUPĘ

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes
pl: Modyfikatory operacji poprawne w trybach copy-in i copy-out

en: [[USER@]HOST:]FILE-NAME
pl: [[UŻYTKOWNIK@]HOST:]PLIK

en: Use this FILE-NAME instead of standard input or output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
pl: Użycie tego PLIKU zamiast standardowego wejścia lub wyjścia. Opcjonalne UŻYTKOWNIK i HOST określają nazwy użytkownika i hosta w przypadku zdalnego archiwum

en: STRING
pl: ŁAŃCUCH

en: Print STRING when the end of a volume of the backup media is reached
pl: Wypisanie ŁAŃCUCHA po osiągnięciu końca woluminu nośnika

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: Use COMMAND instead of rsh
pl: Użycie POLECENIA zamiast rsh

en: Operation modifiers valid only in copy-in mode:
pl: Modyfikatory operacji poprawne tylko w trybie copy-in:

en: Only copy files that do not match any of the given patterns
pl: Kopiowanie wyłącznie plików nie pasujących do podanych wzorców

en: In the verbose table of contents listing, show numeric UID and GID
pl: W tabeli szczegółowej spisu zawartości pokazywanie liczbowych wartości UID i GID

en: Read additional patterns specifying filenames to extract or list from FILE
pl: Odczyt z PLIKU dodatkowych wzorców określających nazwy plików do wydobycia lub wypisania

en: When reading a CRC format archive, only verify the CRC's of each file in the archive, don't actually extract the files
pl: Przy czytaniu archiwum w formacie CRC sprawdzanie tylko sum CRC każdego pliku w archiwum, bez wydobywania plików

en: Interactively rename files
pl: Interaktywna zmiana nazw plików

en: Swap both halfwords of words and bytes of halfwords in the data. Equivalent to -sS
pl: Zamiana zarówno półsłów w słowach jak i bajtów w półsłowach danych. Odpowiednik -sS

en: Swap the bytes of each halfword in the files
pl: Zamiana bajtów w każdym półsłowie w plikach

en: Swap the halfwords of each word (4 bytes) in the files
pl: Zamiana półsłów w każdym słowie (4 bajtach) w plikach

en: Extract files to standard output
pl: Wydobycie plików na standardowe wyjście

en: Archive filename to use instead of standard input. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
pl: PLIK archiwum do użycia zamiast standardowego wejścia. Opcjonalne UŻYTKOWNIK i HOST określają nazwy użytkownika i hosta w przypadku zdalnego archiwum

en: Operation modifiers valid only in copy-out mode:
pl: Modyfikatory operacji poprawne tylko w trybie copy-out:

en: Append to an existing archive.
pl: Dołączenie do istniejącego archiwum.

en: Archive filename to use instead of standard output. Optional USER and HOST specify the user and host names in case of a remote archive
pl: PLIK archiwum do użycia zamiast standardowego wyjścia. Opcjonalne UŻYTKOWNIK i HOST określają nazwy użytkownika i hosta w przypadku zdalnego archiwum

en: Renumber inodes
pl: Przenumerowanie i-węzłów

en: Don't store device numbers
pl: Bez zapisywania numerów urządzeń

en: Create device-independent (reproducible) archives
pl: Tworzenie archiwów niezależnych od urządzenia (reprodukowalnych)

en: Operation modifiers valid only in copy-pass mode:
pl: Modyfikatory operacji poprawne tylko w trybie copy-pass:

en: Link files instead of copying them, when  possible
pl: Dowiązywanie plików zamiast kopiowania ich o ile to możliwe

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-out modes:
pl: Modyfikatory operacji poprawne w trybach copy-in i copy-out:

en: Do not strip file system prefix components from the file names
pl: Nie usuwanie składników przedrostka systemu plików z nazw plików

en: Create all files relative to the current directory
pl: Tworzenie wszystkich plików względem bieżącego katalogu

en: Operation modifiers valid in copy-out and copy-pass modes:
pl: Modyfikatory operacji poprawne w trybach copy-out i copy-pass:

en: Filenames in the list are delimited by null characters instead of newlines
pl: Nazwy plików w liście są zakończone znakami null zamiast nowymi liniami

en: Dereference  symbolic  links  (copy  the files that they point to instead of copying the links).
pl: Rozwiązywanie dowiązań symbolicznych (kopiowanie plików przez nie wskazywanych zamiast kopiowania dowiązań).

en: Reset the access times of files after reading them
pl: Wyzerowanie czasów dostępu plików po odczytaniu ich

en: Operation modifiers valid in copy-in and copy-pass modes:
pl: Modyfikatory operacji poprawne w trybach copy-in i copy-pass:

en: Retain previous file modification times when creating files
pl: Zachowanie poprzednich czasów modyfikacji plików przy ich tworzeniu

en: Create leading directories where needed
pl: Tworzenie wiodących katalogów w razie potrzeby

en: Do not change the ownership of the files
pl: Nie zmienianie właściciela plików

en: Replace all files unconditionally
pl: Bezwarunkowe zastąpienie wszystkich plików

en: Write files with large blocks of zeros as sparse files
pl: Zapis plików z dużymi blokami zer jako plików rzadkich

en: invalid block size
pl: błędny rozmiar bloku

en: Archive format multiply defined
pl: Wielokrotnie określony format archiwum

en: invalid archive format `%s'; valid formats are:
    crc newc odc bin ustar tar (all-caps also recognized)
pl: błędny format archiwum `%s'; poprawne formaty to:
    crc, newc, odc, bin, ustar, tar (rozpoznawane także wielkimi literami)

en: Mode already defined
pl: Tryb już określony

en: --no-preserve-owner cannot be used with --owner
pl: --no-preserve-owner nie może być użyte wraz z --owner

en: --owner cannot be used with --no-preserve-owner
pl: --owner nie może być ożyte wraz z --no-preserve-owner

en: Invalid value for --warning option: %s
pl: Błędna wartość dla opcji --warning: %s

en: [destination-directory]
pl: [katalog-docelowy]

en: You must specify one of -oipt options.
pl: Trzeba podać jedną z opcji -oipt.

en: Both -I and -F are used in copy-in mode
pl: Użyto jednocześnie -I i -F w trybie copy-in

en: Too many arguments
pl: Za dużo argumentów

en: --append is used but no archive file name is given (use -F or -O options)
pl: Użyto --append, ale nie podano nazwy pliku archiwum (należy użyć opcji -F lub -O)

en: Both -O and -F are used in copy-out mode
pl: Użyto jednocześnie -O i -F w trybie copy-out

en: Not enough arguments
pl: Za mało argumentów

en: Archive format is not specified in copy-pass mode (use --format option)
pl: Nie podano formatu archiwum w trybie copy-pass

en: -F can be used only with --create or --extract
pl: -F może być użyte tylko wraz z --create lub --extract

en: Cannot open %s
pl: Nie można otworzyć %s

en: error closing archive
pl: błąd podczas zamykania archiwum

en: cannot make directory `%s'
pl: nie można utworzyć katalogu `%s'

en: `%s' exists but is not a directory
pl: `%s' istnieje, ale nie jest katalogiem

en: control magnetic tape drive operation
pl: sterowanie napędem taśm magnetycznych

en: DEVICE
pl: URZĄDZENIE

en: use device as the file name of the tape drive to operate on
pl: użycie urządzenia jako nazwy pliku napędu taśmowego

en: use remote COMMAND instead of rsh
pl: użycie zdalnego POLECENIA zamiast rsh

en: operation
pl: operacja

en: invalid count value
pl: błędna wartość licznika

en: no tape device specified
pl: nie podano urządzenia taśmowego

en: operation [count]
pl: operacja [liczba]

en: %s is not a character special file
pl: %s nie jest urządzeniem znakowym

en: %s: rmtioctl failed
pl: %s: rmtioctl nie powiodło się

en: %s: rmtopen failed
pl: %s: rmtopen nie powiodło się

en: %s: rmtclose failed
pl: %s: rmtclose nie powiodło się

en: invalid header: checksum error
pl: błędny nagłówek: zła suma kontrolna

en: invalid user
pl: niewłaściwy użytkownik

en: cannot get the login group of a numeric UID
pl: nie mogę uzyskać grupy liczbowego UID-u

en: invalid group
pl: zła grupa

en: write error: partial write
pl: błąd zapisu: zapis częściowy

en: read error
pl: błąd odczytu

en: premature end of file
pl: niespodziewany koniec pliku

en: File %s shrunk by %s byte, padding with zeros | File %s shrunk by %s bytes, padding with zeros
pl[0]: Plik %s zmniejszony o %s bajt, uzupełniam zerami
pl[1]: Plik %s zmniejszony o %s bajty, uzupełniam zerami
pl[2]: Plik %s zmniejszony o %s bajtów, uzupełniam zerami

en: Read error at byte %lld in file %s, padding with zeros
pl: Błąd odczytu na pozycji %lld w pliku %s, uzupełniam zerami

en: File %s grew, %<PRIuMAX> new byte not copied | File %s grew, %<PRIuMAX> new bytes not copied
pl[0]: Plik %s powiększył się, %<PRIuMAX> nowy bajt nie skopiowany
pl[1]: Plik %s powiększył się, %<PRIuMAX> nowe bajty nie skopiowane
pl[2]: Plik %s powiększył się, %<PRIuMAX> nowych bajtów nie skopiowanych

en: File %s was modified while being copied
pl: Plik %s został zmodyfikowany w trakcie kopiowania

en: virtual memory exhausted
pl: brak pamięci wirtualnej

en: Creating intermediate directory `%s'
pl: Tworzenie katalogu pośredniego `%s'

en: cannot seek on output
pl: nie można przesunąć wskaźnika na wyjściu

en: Found end of tape.  Load next tape and press RETURN.
pl: Koniec taśmy. Należy załadować następną i wcisnąć RETURN.

en: Found end of tape.  To continue, type device/file name when ready.
pl: Koniec taśmy. Aby kontynuować należy wpisać nazwę urządzenia/pliku.

en: To continue, type device/file name when ready.
pl: Aby kontynuować należy wpisać nazwę urządzenia/pliku.

en: internal error: tape descriptor changed from %d to %d
pl: błąd wewnętrzny: deskryptor taśmy zmienił się z %d na %d

en: %s is not a directory
pl: %s nie jest katalogiem

en: Creating directory `%s'
pl: Tworzenie katalogu `%s'

en: cannot change to directory `%s'
pl: nie można zmienić katalogu na `%s'

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
pl: genfile operuje na plikach danych zestawu testów GNU paxutils.
    OPCJE to:

en: File creation options:
pl: Opcje tworzenia plików:

en: SIZE
pl: ROZMIAR

en: Create file of the given SIZE
pl: Tworzenie pliku podanego ROZMIARU

en: Write to file NAME, instead of standard output
pl: Zapis do pliku o podanej NAZWIE zamiast na standardowe wyjście

en: Read file names from FILE
pl: Odczyt nazw plików z PLIKU

en: -T reads null-terminated names
pl: -T odczytuje nazwy zakończone znakiem null

en: PATTERN
pl: WZORZEC

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
pl: Wypełnienie pliku podanym WZORCEM. WZORZEC to 'default' lub 'zeros'

en: Size of a block for sparse file
pl: Rozmiar bloku dla pliku rzadkiego

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
pl: Wygenerowanie pliku rzadkiego. Pozostała część polecenia przekazuje mapę pliku.

en: OFFSET
pl: PRZESUNIĘCIE

en: Seek to the given offset before writing data
pl: Przesunięcie do podanego adresu przed zapisem danych

en: File statistics options:
pl: Opcje statystyki plików:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
pl: Wypisanie zawartości struktury stat dla każdego podanego pliku. FORMAT domyślny to:

en: Synchronous execution options:
pl: Opcje wykonywania synchronicznego:

en: OPTION
pl: OPCJA

en: Execute ARGS. Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch, --unlink
pl: Wykonanie ARGUMENTÓW. Przydatne z --checkpoint i jednym z --cut, --append, --touch

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
pl: Wykonanie podanej akcji (poniżej) po osiągnięciu punktu kontrolnego NUMER

en: Set date for next --touch option
pl: Ustawienie czasu dla następnej opcji --touch

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
pl: Wyświetlanie wykonywanych punktów kontrolnych i kodu wyjścia POLECENIA

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
pl: Akcje wykonywane synchronicznie. Są one wykonywane po osiągnięciu punktu kontrolnego o numerze określonym opcją --checkpoint

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
pl: Obcięcie PLIKU do rozmiaru określonego poprzednią opcją --length (lub 0, jeśli nie została podana)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
pl: Dołączenie ROZMIARU bajtów do PLIKU. ROZMIAR jest podawany poprzednią opcją --length.

en: Update the access and modification times of FILE
pl: Uaktualnienie czasów dostępu i modyfikacji PLIKU

en: Execute COMMAND
pl: Wykonanie POLECENIA

en: Unlink FILE
pl: Usunięcie PLIKU

en: Invalid size: %s
pl: Błędny rozmiar: %s

en: Number out of allowed range: %s
pl: Liczba spoza dozwolonego zakresu: %s

en: Negative size: %s
pl: Ujemny rozmiar: %s

en: stat(%s) failed
pl: stat(%s) nie powiodło się

en: requested file length %lu, actual %lu
pl: żądana długość pliku %lu, faktyczna %lu

en: created file is not sparse
pl: utworzony plik nie jest rzadki

en: Error parsing number near `%s'
pl: Błąd przy analizie liczby przy `%s'

en: Unknown date format
pl: Nieznany format daty

en: [ARGS...]
pl: [ARGUMENTY...]

en: cannot open `%s'
pl: nie można otworzyć `%s'

en: cannot seek
pl: nie można przesunąć wskaźnika

en: file name contains null character
pl: nazwa pliku zawiera znak null

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
pl: nie można wygenerować plików rzadkich na standardowym wyjściu, należy użyć opcji --file

en: incorrect mask (near `%s')
pl: błędna maska (przy `%s')

en: Unknown field `%s'
pl: Nieznane pole `%s'

en: cannot set time on `%s'
pl: nie można ustawić czasu na `%s'

en: cannot truncate `%s'
pl: nie można uciąć `%s'

en: command failed: %s
pl: polecenie nie powiodło się: %s

en: cannot unlink `%s'
pl: nie można usunąć `%s'

en: Command exited successfully
pl: Polecenie zakończone pomyślnie

en: Command failed with status %d
pl: Polecenie nie powiodło się z kodem błędu %d

en: Command terminated on signal %d
pl: Polecenie przerwane przez sygnał %d

en: Command stopped on signal %d
pl: Polecenie zatrzymane przez sygnał %d

en: Command dumped core
pl: Polecenie zrzuciło zawartość pamięci

en: Command terminated
pl: Polecenie przerwane

en: --stat requires file names
pl: --stat wymaga nazw plików
