cflow 1.0 - en to pl translation catalogue (113 entries)

en: unterminated string?
pl: niezakoñczony ³añcuch?

en: Command line: %s
pl: Linia poleceñ: %s

en: cannot execute `%s'
pl: uruchomienie `%s' jest niemo¿liwe

en: cannot open `%s'
pl: otwarcie `%s' jest niemo¿liwe

en: New location: %s:%d
pl: Nowa pozycja: %s:%d

note: TRANSLATORS: Please, preserve the vertical tabulation (^K character) in this message
en: generate a program flowgraph
    * The effect of each option marked with an asterisk is reversed if the option's long name is prefixed with `no-'. For example, --no-cpp cancels --cpp.
pl: generuje wykres przebiegu sterowania w programie
    * Ka¿da opcja, zaznaczona przez gwiazdkê, wykazuje dzia³anie odwrotne gdy jest u¿yta z przyrostkiem `no-'. Na przyk³ad, --no-cpp wy³±cza preprocesor.

en: General options:
pl: Opcje ogólne:

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: Set the depth at which the flowgraph is cut off
pl: Ustala maksymaln± g³êboko¶æ wykresu

en: CLASSES
pl: KLASY

en: Include specified classes of symbols (see below). Prepend CLASSES with ^ or - to exclude them from the output
pl: Do³±cza do wykresu podane klasy symboli (patrz ni¿ej). By wy³±czyæ je, wpisz ^ albo - na pocz±tek argumentu.

en: NAME
pl: NAZWA

en: Use given output format NAME. Valid names are `gnu' (default) and `posix'
pl: Ustawia format o podanej NAZWIE. Poprawnymi nazwami s± `gnu' (domy¶lnie) i `posix'

en: * Print reverse call tree
pl: * Wy¶wietla odwrócone drzewo wywo³añ

en: Produce cross-reference listing only
pl: Wy¶wietla tylko listê odwo³añ skro¶nych

en: OPT
pl: OPCJA

en: Set printing option to OPT. Valid OPT values are: xref (or cross-ref), tree. Any unambiguous abbreviation of the above is also accepted
pl: Ustala opcje wy¶wietlania. Poprawnymi warto¶ciami s±: xref albo cross-ref (tablica odwo³añ skro¶nych) i tree (drzewo wywo³añ). Mo¿na tak¿e u¿ywaæ dowolnych jednoznacznych skrótów.

en: FILE
pl: PLIK

en: Set output file name (default -, meaning stdout)
pl: Podaje nazwê pliku wyj¶ciowego (domy¶lnie -, tzn. wyj¶cie standardowe)

en: Symbols classes for --include argument
pl: Klasy symboli do u¿ycia z --include

en: all data symbols, both external and static
pl: wszystkie symbole oznaczaj±ce dane, tak zewnêtrzne jak statyczne

en: symbols whose names begin with an underscore
pl: symbole których nazwy poczynaj± siê od podkre¶lenia

en: static symbols
pl: symbole statyczne

en: typedefs (for cross-references only)
pl: typedef-y (tylko dla tabeli odwo³añ skro¶nych)

en: Parser control:
pl: Zarz±dzanie dzia³aniem analizatora:

en: * Rely on indentation
pl: * Uwzglêdnienie wciêcia podczas analizy

en: * Accept only sources in ANSI C
pl: * Akceptuje tylko pliki wej¶ciowe w ANSI C

en: Set initial token stack size to NUMBER
pl: Ustawia pocz±tkowy rozmiar stosu

en: SYMBOL:TYPE
pl: SYMBOL:TYP

en: Register SYMBOL with given TYPE. Valid types are: keyword (or kw), modifier, identifier, type, wrapper. Any unambiguous abbreviation of the above is also accepted
pl: Rejestruje SYMBOL z typem TYP. Poprawnymi typami s±: keyword (albo kw), modifier, identifier, type, wrapper. Mo¿na tak¿e u¿ywaæ dowolnych jednoznacznych skrótów.

en: Assume main function to be called NAME
pl: Ustawia nazwê g³ównej funkcji (domy¶lnie `main')

en: NAME[=DEFN]
pl: NAZWA[=DEFINICJA]

en: Predefine NAME as a macro
pl: Definiuje makro z podan± nazw±

en: Cancel any previous definition of NAME
pl: Kasuje poprzedni± definicjê makra z podan± nazw±

en: DIR
pl: KATALOG

en: Add the directory DIR to the list of directories to be searched for header files.
pl: Dodaje podany katalog do ¶cie¿ki przeszukiwania nag³ówków

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: * Run the specified preprocessor command
pl: * U¿ywa podanego programu jako preprocesora

en: Output control:
pl: Kontrola wyj¶cia:

en: * Print line numbers
pl: * Wy¶wietla numery linii

en: * Print nesting level along with the call tree
pl: * Wy¶wietla poziom zagnie¿d¿ania

en: Control graph appearance
pl: Zarz±dzanie wygl±dem wykresu

en: * Draw ASCII art tree
pl: * Wykres w postaci drzewa wywo³añ

en: * Brief output
pl: * Zwiêz³a postaæ wyj¶cia

en: * Additionally format output for use with GNU Emacs
pl: * Formatuje wykres dla trybu cflow GNU Emacsa

en: * Do not print argument lists in function declarations
pl: * Wy³±cza wy¶wietlanie list argumentów w deklaracjach funkcji

en: * Do not print symbol names in declaration strings
pl: * Wy³±cza wy¶wietlanie nazw symboli w deklaracjach

en: Informational options:
pl: Opcje informacyjne:

en: * Verbose error diagnostics
pl: * Szczegó³owa diagnostyka b³êdów

en: Print license and exit
pl: Wy¶wietla licencjê

en: Set debugging level
pl: Ustawia poziom odpluskwiania

en:    GNU cflow is free software; you can redistribute it and/or modify
       it under the terms of the GNU General Public License as published by
       the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
       (at your option) any later version.
    
       GNU cflow is distributed in the hope that it will be useful,
       but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
       MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
       GNU General Public License for more details.
    
       You should have received a copy of the GNU General Public License
       along with GNU cflow; if not, write to the Free Software Foundation,
       Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
pl:    GNU cflow jest wolnym oprogramowaniem; mo¿esz go
       rozprowadzaæ dalej i/lub modyfikowaæ na warunkach Powszechnej
       Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundacjê Wolnego
       Oprogramowania - wed³ug wersji 2-giej tej Licencji lub której¶
       z pó¼niejszych wersji.
       
       GNU cflow rozpowszechniany jest z nadzieja, i¿ bêdzie on
       u¿yteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domy¶lnej
       gwarancji PRZYDATNO¦CI HANDLOWEJ albo PRZYDATNO¦CI DO OKRE¦LONYCH
       ZASTOSOWAÑ. W celu uzyskania bli¿szych informacji przeczytaj
       Powszechn± Licencjê Publiczn± GNU.
       
       Z pewno¶ci± wraz z GNU cflow otrzyma³e¶ te¿ egzemplarz
       Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License);
       je¶li za¶ nie - napisz do Free Software Foundation, Inc., 
       51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: unknown symbol type: %s
pl: nieznany typ symbolu: %s

en: unknown print option: %s
pl: nieznana opcja drukowania %s

en: level indent string is too long
pl: za d³uga linia wciêcia

en: level-indent syntax
pl: b³±d sk³adni linii wciêcia

en: unknown level indent option: %s
pl: nieznana opcja linii wciêcia: %s

en: License for %s:
pl: Licencja dla %s:

en: %s: No such output driver
pl: %s: Nie ma takiego sterownika wyj¶cia

en: Unknown symbol class: %c
pl: Nieznana klasa symbolu: %c

en: [FILE]...
pl: [PLIK...]

en: Exiting
pl: Wyj¶cie

en: no input files
pl: nie podano nazw plików wej¶ciowych

en:  near
pl:  przy

en: INTERNAL ERROR: cannot return token to stream
pl: B£¡D WEWNÊTRZNY: nie mo¿na zwróciæ symbolu do strumienia

en: unexpected end of file in expression
pl: nieoczekiwany koniec pliku w wyra¿eniu

en: expected `;'
pl: spodziewane `;'

en: unexpected end of file in declaration
pl: nieoczekiwany koniec pliku w deklaracji

en: missing `;' after struct declaration
pl: brak `;' po deklaracji struktury

en: unexpected end of file in initializer list
pl: nieoczekiwany koniec pliku w li¶cie warto¶ci pocz±tkowych

en: unexpected end of file in struct
pl: nieoczekiwany koniec pliku w strukturze

en: expected `)'
pl: spodziewane `)'

en: unexpected end of file in function declaration
pl: nieoczekiwany koniec pliku w deklaracji

en: unexpected token in parameter list
pl: nieoczekiwany element w li¶cie parametrów

en: unexpected end of file in parameter list
pl: nieoczekiwany koniec pliku w li¶cie parametrów

en: forced function body close
pl: wymuszone zakoñczenie cia³a funkcji

en: unexpected end of file in function body
pl: nieoczekiwany koniec pliku w ciele funkcji

en: %s/%d redefined
pl: ponowna definicja %s/%d

en: this is the place of previous definition
pl: to miejsce poprzedniej definicji

en: %s:%d: %s/%d defined to %s
pl: %s:%d: %s/%d zdefiniowano jako %s

en: %s:%d: type %s
pl: %s:%d: typ %s

en: not enough memory to process rc file
pl: brak pamiêci do przetworzenia pliku konfiguracyjnego

en: not enough core
pl: brak pamiêci

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
pl: %.*s: parametr ARGP_HELP_FMT wymaga podania warto¶ci

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
pl: %.*s: Nieznany parametr ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
pl: B³êdne dane w ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
pl: Argumenty obowi±zkowe lub opcjonalne dla d³ugich opcji s± równie¿ 
    obowi±zkowe lub opcjonalne dla odpowiednich krótkich opcji.

en: Usage:
pl: Sk³adnia:

en:   or:
pl:   lub:

en:  [OPTION...]
pl:  [OPCJA...]

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
pl: Napisz `%s --help' lub `%s --usage' by uzyskaæ wiêcej informacji.

en: Report bugs to %s.
pl: Prosimy zg³aszaæ b³êdy na adres %s.

en: Unknown system error
pl: Nieznany b³±d systemowy

en: Give this help list
pl: Wy¶wietla ten tekst pomocy

en: Give a short usage message
pl: Wy¶wietla krótkie informacje o sk³adni polecenia

en: Set the program name
pl: Okre¶la nazwê programu

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
pl: Czeka przez SEK sekund (domy¶lnie 3600)

en: Print program version
pl: Wy¶wietla wersjê programu

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
pl: (B£¡D PROGRAMU) Nieznana wersja!?

en: %s: Too many arguments
pl: %s: Za du¿o argumentów

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
pl: (B£¡D PROGRAMU) Opcja powinna zostaæ rozpoznana?!

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja `%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `--%s' nie mo¿e mieæ argumentu

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `%c%s' nie mo¿e mieæ argumentu

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja `%s' wymaga argumentu

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: nieprawid³owa opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: b³êdna opcja -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja `-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `-W %s' nie mo¿e mieæ argumentu

en: memory exhausted
pl: pamiêæ wyczerpana
