libgnutls 3.2.3 - en to ms translation catalogue (182 entries)

en: Close notify
ms: Pemberitahuan tutup

en: Unexpected message
ms: Mesej tidak dijangka

en: Bad record MAC
ms: Rekod MAC buruk

en: Decryption failed
ms: Nyahenkripsi gagal

en: Record overflow
ms: Rekod melimpah

en: Decompression failed
ms: Nyahmampatan gagal

en: Handshake failed
ms: Jabat tangan gagal

en: Certificate is bad
ms: Sijil buruk

en: Certificate is not supported
ms: Sijil tidak disokong

en: Certificate was revoked
ms: Sijil telah dibatalkan

en: Certificate is expired
ms: Sijil tamat tempoh

en: Unknown certificate
ms: Sijil tidak diketahui

en: Illegal parameter
ms: Parameter tidak sah

en: CA is unknown
ms: CA tidak diketahui

en: Access was denied
ms: Akses telah dihalang

en: Decode error
ms: Ralat decode

en: Decrypt error
ms: Ralat decrypt

en: Export restriction
ms: Halangan eksport

en: Error in protocol version
ms: Ralat dalam versi protokol

en: Insufficient security
ms: Sekuriti tidak mencukupi

en: User canceled
ms: Pengguna membatalkan

en: Internal error
ms: Ralat dalaman

en: No renegotiation is allowed
ms: Tiada perbincangan semula dibenarkan

en: Could not retrieve the specified certificate
ms: Tidak dapat mendapatkan sijil dinyatakan

en: An unsupported extension was sent
ms: Sambungan tidak disokong telah dihantar

en: The server name sent was not recognized
ms: Nama pelayan dihantar tidak dikenali

en: The SRP/PSK username is missing or not known
ms: Nama pengguna SRP/PSK tiada atau tidak diketahui

en: Success.
ms: Berjaya.

en: Could not negotiate a supported cipher suite.
ms: Tidak dapat merunding sut cipher yang disokong.

en: The cipher type is unsupported.
ms: Jenis cipher tidak disokong.

en: The certificate and the given key do not match.
ms: Sijil dan kekunci diberi tidak sepadan.

en: Could not negotiate a supported compression method.
ms: Tidak dapat merunding kaedah mampatan disokong.

en: An unknown public key algorithm was encountered.
ms: Algoritma kekunci awam tidak diketahui dijumpai.

en: An algorithm that is not enabled was negotiated.
ms: Algoritma yang tidak dihidupkan telah dirundingkan.

en: A record packet with illegal version was received.
ms: Paket rekod dengan versi tidak sah telah diterima.

en: A TLS packet with unexpected length was received.
ms: Paket TLS dengan panjang tidak dijangka telah diterima.

en: The specified session has been invalidated for some reason.
ms: Sesi yang dinyatakan telah dinyahsahkan atas sebab tertentu.

en: GnuTLS internal error.
ms: Ralat dalaman GnuTLS.

en: An illegal TLS extension was received.
ms: Sambungan TLS tidak sah telah diterima.

en: A TLS fatal alert has been received.
ms: Amaran teruk TLS telah diterima.

en: An unexpected TLS packet was received.
ms: Paket TLS tidak dijangka telah diterima.

en: A TLS warning alert has been received.
ms: Arahan amaran telah diterima.

en: An error was encountered at the TLS Finished packet calculation.
ms: Ralat ditemui pada pengiraan paket Selesai TLS

en: There is already a crypto algorithm with lower priority.
ms: Telah terdapat algoritma kripto dengan keutamaan rendah.

en: No temporary RSA parameters were found.
ms: Tiada parameter RSA sementara telah dijumpai.

en: No temporary DH parameters were found.
ms: Tiada parameter DH sementara telah dijumpai.

en: An unexpected TLS handshake packet was received.
ms: Paket handshake TLS tidak dijangka telah diterima.

en: The scanning of a large integer has failed.
ms: Pengesanan integer besar telah gagal.

en: Could not export a large integer.
ms: Tidak dapat mengeksport integer besar.

en: Decryption has failed.
ms: Nyahenkripsi telah gagal.

en: Encryption has failed.
ms: Enkripsi telah gagal.

en: Public key decryption has failed.
ms: Nyahenkripsi kekunci awam telah gagal.

en: Public key encryption has failed.
ms: Enkripsi kekunci awam telah gagal.

en: Public key signing has failed.
ms: Tandatangan kekunci awam telah gagal.

en: Public key signature verification has failed.
ms: Pengesahan tandatangan kekunci awam telah gagal.

en: Decompression of the TLS record packet has failed.
ms: Nyahmampatan paket rekod TLS telah gagal.

en: Compression of the TLS record packet has failed.
ms: Mampatan paket rekod TLS telah gagal.

en: Internal error in memory allocation.
ms: Ralat dalaman dalam pengumpukan memori.

en: An unimplemented or disabled feature has been requested.
ms: Ciri tidak disediakan atau dimatikan telah diminta.

en: Insufficient credentials for that request.
ms: Akuan tidak mencukupi untuk permintaan tersebut.

en: Error in password file.
ms: Ralat dalam fail katalaluan.

en: Wrong padding in PKCS1 packet.
ms: Pelapik salah dalam paket PKCS1.

en: The requested session has expired.
ms: Sesi diminta telah tamat tempoh.

en: Hashing has failed.
ms: Menghash telah gagal.

en: Base64 decoding error.
ms: Ralat menyahkod base64.

en: Base64 unexpected header error.
ms: Ralat pengepala tidak dijangka base64.

en: Base64 encoding error.
ms: Ralat mengenkod base64.

en: Parsing error in password file.
ms: Ralat huraian dalam fail katalaluan.

en: The requested data were not available.
ms: Data yang diminta tiada.

en: Error in the pull function.
ms: Ralat dalam fungsi tarik.

en: Error in the push function.
ms: Ralat dalam fungsi tolak.

en: The upper limit of record packet sequence numbers has been reached. Wow!
ms: Had atas nombor jujukan paket rakaman telah dicapai. Wow!

en: Error in the certificate.
ms: Ralat dalam sijil.

en: Unknown Subject Alternative name in X.509 certificate.
ms: Nama Subjek Alternatif tidak diketahu dalam sijil X.509.

en: Unsupported critical extension in X.509 certificate.
ms: Sambungan kritikal tidak disokong dalam sijil X.509.

en: Key usage violation in certificate has been detected.
ms: Pelanggaran penggunaan kekunci dalam sijik telah dikesan.

en: Function was interrupted.
ms: Fungsi telah dibatalkan.

en: Rehandshake was requested by the peer.
ms: Rehandshake diminta oleh peer.

en: TLS Application data were received, while expecting handshake data.
ms: Data Aplikasi TLS telah diterima, semasa menjangka data handshake.

en: Error in Database backend.
ms: Ralat dalam backend Pengkalan Data.

en: The certificate type is not supported.
ms: Jenis sijil tidak disokong.

en: The given memory buffer is too short to hold parameters.
ms: Buffer memori yang diberikan terlalu pendek untuk memegang parameter.

en: The request is invalid.
ms: Permintaan tidak sah.

en: An illegal parameter has been received.
ms: Parameter tidak sah telah diterima.

en: Error while reading file.
ms: Ralat apabila membaca fail.

en: ASN1 parser: Element was not found.
ms: Penghurai ASN1: Elemen tidak dijumpai.

en: ASN1 parser: Identifier was not found
ms: Penghurai ASN1: Pengenalan tidak dijumpai

en: ASN1 parser: Error in DER parsing.
ms: Penghurai ASN1: Ralat dalam huraian DER.

en: ASN1 parser: Value was not found.
ms: Penghurai ASN1: Nilai tidak dijumpai.

en: ASN1 parser: Generic parsing error.
ms: Penghurai ASN1: Ralat menghurai generik.

en: ASN1 parser: Value is not valid.
ms: Penghurai ASN1: Nilai tidak sah.

en: ASN1 parser: Error in TAG.
ms: Penghurai ASN1: Ralat dalam TAG.

en: ASN1 parser: error in implicit tag
ms: Penghurai ASN1: ralat dalam tag tersirat

en: ASN1 parser: Error in type 'ANY'.
ms: Penghurai ASN1: Ralat dalam jenis 'ANY'.

en: ASN1 parser: Syntax error.
ms: Penghurai ASN1: Ralat sintaks.

en: ASN1 parser: Overflow in DER parsing.
ms: Penghurai ASN1: Limpahan dalam penghuraian DER.

en: Too many empty record packets have been received.
ms: Terlalu banyak paket rekod kosong telah diterima.

en: The tasn1 library version is too old.
ms: Versi pustaka tasn1 terlalu lama.

en: The OpenPGP User ID is revoked.
ms: ID Pengguna OpenPGP telah dibatalkan.

en: Error loading the keyring.
ms: Ralat memuatkan cecincin kunci.

en: No supported compression algorithms have been found.
ms: Tiada algoritma pemampat yang disokong dijumpai.

en: No supported cipher suites have been found.
ms: Tiada sut cipher yang disokong dijumpai.

en: Could not get OpenPGP key.
ms: Tidak dapat memperoleh kekunci OpenPGP.

en: Could not find OpenPGP subkey.
ms: Tidak dapat mencari subkekunci OpenPGP.

en: The SRP username supplied is illegal.
ms: Namapengguna SRP yang diberikan tidak sah.

en: The OpenPGP fingerprint is not supported.
ms: Cap jari OpenPGP tidak disokong.

en: The certificate has unsupported attributes.
ms: Sijil tidak mempunyai ciri disokong.

en: The OID is not supported.
ms: OID tidak disokong.

en: The hash algorithm is unknown.
ms: Algoritma hash tidak diketahui.

en: The PKCS structure's content type is unknown.
ms: Jenis kandungan struktur PKCS tidak diketahui.

en: The PKCS structure's bag type is unknown.
ms: Jenis beg struktur PKCS tidak diketahui.

en: The given password contains invalid characters.
ms: Katalaluan diberikan mengandungi aksara tidak sah.

en: The Message Authentication Code verification failed.
ms: Pengesahan Message Authentication Code gagal.

en: Some constraint limits were reached.
ms: Beberapa had kekangan telah dicapai.

en: Failed to acquire random data.
ms: Gagal untuk mendapatkan data rawak.

en: Received a TLS/IA Intermediate Phase Finished message
ms: Menerima mesej TLS/IA Intermediate Phase Finished

en: Received a TLS/IA Final Phase Finished message
ms: Menerima mesej TLS/IA Final Phase Finished

en: Verifying TLS/IA phase checksum failed
ms: Pengesahan checksum fasa TLS/IA gagal

en: The specified algorithm or protocol is unknown.
ms: Algoritma atau protokol dinyataka tidak diketahui.

en: (unknown error code)
ms: (kod ralat tidak diketahui)

en: 		Key Usage:
ms: 		Penggunaan Kekunci:

en: error: get_key_usage: %s
ms: ralat: get_key_usage: %s

en: 			Digital signatures.
ms: 			Tandatangan digital.

en: 			Communications encipherment.
ms: 			Penyulitan komunikasi.

en: 			Storage data encipherment.
ms: 			Penyulitan data simpanan.

en: 			Authentication.
ms: 			Pengesahan.

en: 			Certificate signing.
ms: 			Menandatangan sijil.

en: 	Fingerprint (hex):
ms: 	Capjari (hex):

en: 	Revoked: True
ms: 	Dibatalkan: Betul

en: 	Revoked: False
ms: 	Dibatalkan: Salah

en: 	Time stamps:
ms: 	Cap waktu:

en: 		Creation: %s
ms: 		Penciptaan: %s

en: 		Expiration: Never
ms: 		Tamat tempoh: Tiada

en: 		Expiration: %s
ms: 		Tamat tempoh: %s

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: 	Public Key Algorithm: %s
ms: 	Algoritma Kekunci Awam: %s

en: 		Modulus (bits %d):
ms: 		Modulus (%d bit):

en: 		Exponent:
ms: 		Eksponen:

en: 		Public key (bits %d):
ms: 		Kekunci awam (%d bit):

en: 	Version: %d
ms: 	Versi: %d

en: 	Name[%d]: %s
ms: 	Nama[%d]: %s

en: 	Revoked Name[%d]: %s
ms: 	Nama Dibatalkan[%d]: %s

en: 
    	Subkey[%d]:
ms: 
    	Subkekunci[%d]:

en: OpenPGP Certificate Information:
ms: Maklumat Sijil OpenPGP:

en: 			Hexdump:
ms: 			Lambakan Hex:

en: 	Signature Algorithm: %s
ms: 	Algoritma tandatangan: %s

en: warning: signed using a broken signature algorithm that can be forged.
ms: amaran: ditandatangan menggunakan algoritma tandatangan rosak yang boleh dipalsukan.

en: 	Signature:
ms: 	Tandatangan:

en: 			Path Length Constraint: %d
ms: 			Kekangan Panjang Laluan: %d

en: 			Policy Language: %s
ms: 			Bahasa Polisi: %s

en: 			Policy:
    				ASCII:
ms: 			Polisi:
    				ASCII:

en: 
    				Hexdump:
ms: 
    			Lambakan Hex:

en: critical
ms: kritikal

en: not critical
ms: tidak kritikal

en: 	Serial Number (hex):
ms: 	Nombor Siri (hex):

en: 	Issuer: %s
ms: 	Pengeluar: %s

en: 	Validity:
ms: 	Kesahan:

en: 		Not Before: %s
ms: 		Tidak Sebelum: %s

en: 		Not After: %s
ms: 		Tidak Selepas: %s

en: 	Subject: %s
ms: 	Subjek: %s

en: 	MD5 fingerprint:
ms: 	Cap jari MD5:

en: 	SHA-1 fingerprint:
ms: 	Cap jari SHA-1:

en: 	Public Key Id:
ms: 	Id Kekunci Awam:

en: X.509 Certificate Information:
ms: Maklumat Sijil X.509:

en: Other Information:
ms: Maklumat Lain:

en: 	Version: 1 (default)
ms: 	Versi: 1 (default)

en: 	Update dates:
ms: 	Tarikh kemaskini:

en: 		Issued: %s
ms: 		Dikeluarkan: %s

en: 		Next at: %s
ms: 		Seterusnya pada: %s

en: 	Extensions:
ms: 	Sambungan:

en: 		Authority Key Identifier (%s):
ms: 		Pengesahan Kekunci Pengenalan (%s):

en: 		Unknown extension %s (%s):
ms: 		Sambungan tidak diketahui %s (%s):

en: 	Revoked certificates (%d):
ms: 	Sijil dibatalkan (%d):

en: 	No revoked certificates.
ms: 	Tiada sijil dibatalkan.

en: 		Serial Number (hex):
ms: 		Nombor Siri (hex):

en: 		Revoked at: %s
ms: 		Dibatalkan pada: %s

en: X.509 Certificate Revocation List Information:
ms: Maklumat Senarai Pembatalan Sijil X.509:

en: 		Unknown attribute %s:
ms: 		Sifat %s yang tidak diketahui:

en: PKCS #10 Certificate Request Information:
ms: Maklumat Permintaan Sijil PKCS #10:

en: Public Key Usage:
ms: Penggunaan Kekunci Awam:

en: Public Key ID:
ms: ID Kekunci Awam:

en: Public Key Information:
ms: Maklumat Kekunci Awam:
